Thu 09.12.2021 05:21:53

News:

Apache IRC:
 #Apachefoorumi
@ irc.irchighway.net



Post reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.
Other options
Verification:
Please leave this box empty:

Please answer honorably:
Please answer truthfully:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview

Topic summary

Posted by jta
 - Tue 30.03.2021 19:18:02
Pikku kinkku olisi uunissa. Vähän reilu 50 astetta on nyt sialla lämpöä eli joutuu vielä jonkun aikaa odotteleen.
Posted by nyyyps
 - Sun 03.01.2021 16:49:35
Ei tarvinnu tänäkään vuonna roskaruokaa syödä. Hirvenvasan pakaraa oli pöydässä.
Posted by Kastori
 - Sat 26.12.2020 21:29:56
Sellainen kolmisen kiloa.. Suvitin 16 tuntia 70 asteessa ja sitten pinnoite.. Aika priimaa..
Posted by =Siru=
 - Sat 26.12.2020 13:16:07
Ei yhtään lihaa.  Hyvin helppoa on ollut.
Posted by Esinahka-Einari
 - Sat 26.12.2020 06:53:55
Aika maltillisesti tänä vuonna..muutama viipale
Posted by paavo
 - Thu 24.12.2020 10:54:55
Samasta lihakaupasta tää kinkku kuin toissavuonna, on kyllä yhvää :drool:
Posted by paavo
 - Thu 24.12.2020 00:13:46
Uskon ::osmoke
Posted by jta
 - Wed 23.12.2020 23:14:10
Puolisko tunti sitten otin pois uunista. Osaa se vaan olla hyvää.  :drool:
Posted by paavo
 - Wed 23.12.2020 22:27:55
Laivalla oltiin viime vuonna, nyt on taas kinkku.
Kohta laitetaan uuniin muhimaan :dance:
Posted by Esinahka-Einari
 - Tue 11.02.2020 18:13:29
Kuten eräs veteraani-Jonne tubettaja :jees:
Posted by jta
 - Mon 10.02.2020 20:43:01
Tip tap joulu on taas. Lauantaina paisteltiin taas kinkku.
Posted by nyyyps
 - Sat 04.01.2020 15:09:29
Oli kinkku, eka kerta vuosiin. :sorry:
Ens vuonna mie olen kaiken varalta viisas, ettei joudu roskaruokaa syömään. :jees:
Posted by paavo
 - Thu 26.12.2019 19:37:16
Ei ollu kinkkua, eka kerta vuosiin ::osmoke
Posted by jta
 - Tue 24.12.2019 18:58:10
Jep.
Posted by Esinahka-Einari
 - Tue 24.12.2019 05:05:20
Suoraan uunista tulleena parasta :jees: