Apachefoorumi.net
Admin tarjoaisi kävijöille kahvit, mutta huomasi ettei serveri tykkää nesteistä.
Quote from: Memme on Mon 24.08.2009 11:19:03 (UTC+0300)
Nyt kun syksy tulee ja puista varisee lehdet, me miehen kanssa ollaan pistetty aloite kunnan ns. aloitelaatikkoon.
Käytännössä se tarkoittaa sitä että todella moni immeinen näistä kerrostaloista on kiinnostunut ja tykästynyt siileihin. Ja ovat myös siitä huolissaan, onko siili-poloisilla tarpeeksi omia pikku "mökkejä, joissa on hyvä olla horroksessa.
Joten, kunta on hyväksynyt (!) ehdotuksen siilien mökkien tekemiseen! Miehet väsää niitä mökkejä ja sitten kaikki oikein talkoovoimin haravoidaan sitten lehtiä niiden pikku mökkien päälle (ja sisälle). Ne mökit tulee maksamaan 0e kpl, koska ne tehdään "jämälaudanpätkistä"!
Näiltä seuduilta on siilit hävinny todella nopeasti, ihan kuin niillä olis joku epidemia joka tarttuu yksilöstä toiseenTuntuu niin hyvälle että pystyy auttamaan niitä putputtajia, kun niillä on vaikeeta
Tuntee itsensä tärkeäksi!! Ja täytyy pistää kunnalle sellainen pikkasen isompi kiitoskirje. Niiden luvalla on päästy vaikuttamaan luontoon positiivisesti!!


Tuntuu niin hyvälle että pystyy auttamaan niitä putputtajia, kun niillä on vaikeeta
Tuntee itsensä tärkeäksi!! Ja täytyy pistää kunnalle sellainen pikkasen isompi kiitoskirje. Niiden luvalla on päästy vaikuttamaan luontoon positiivisesti!!
voisin liittyä. Pitää vaan hommata silli jostain 
Page created in 0.048 seconds with 22 queries.