News:

Jätä aivosi narikkaan, ja astu peremmälle :moi:
Apachefoorumi ei vastaa narikkaan jätetyistä aatteista.

Main Menu

Kaveripusuja vai ei?

Started by Sir Sika, Thu 09.03.2006 09:32:52 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Sika

Kaveripusuja vai ei?
Ilmianna »
apossumi
08.3. 22:58:10
viesti 1 / 9
Seurustelet vakavasti poikaystäväsi kanssa, mutta silti voit jaella pari ystävänpusua parhaalle naispuoliselle kaverillesi? Tottakai, mielestäni, eikä siinä ole poikaystävällä paljoakaan suuttumisen aihetta, eikä moni siitä pahoitakkaan mieltään. Mutta entäs sitten nämä parhaat ystävät, jotka ovatkin poikia? Ihan yhtä läheinen ja hyvä ystävä voi silti olla, ja viattomia ystävänsuukkoja sai kavereille jaella? Niin, se olisi sitten jo pettämistä, vai? Mielipiteitä ja kommmentteja, toivottavasti selitin asian selkeästi.

Sukupuolten välistä tasa-arvoa näkyvissä? Hohooi? Ei sillä, olisi se minunkin mielestäni väärin. Mutta näin pidemmän päälle mietittynä, hmm, joo.
Quuk
08.3. 23:02:30
viesti 2 / 9
En pussaile tyttöjä enkä poikia kuin "hyvien tekosyiden pelin" aikana. Sitä tapahtuu yleensä baarissa kun jollain on jääpaloja. Muuten en harrasta kuin ehkä poskipusuja. Poikaystäväni on aika samoilla linjoilla, mutta en nyt suuttuisi, jos hän moiskauttaisi jotain suullekin, kunhan ei ala jossain nurkan takana tämän kitarisoja kielellään tutkimaan.
kernkraft
09.3. 03:54:27
viesti 3 / 9
Hohhoi. Tuollaiset ystäväpusuroskat voi jättää sinne yläasteelle, minne ne kuuluvatkin.

Minä en kyllä seurustelisi unelmien naisenkaan kanssa, mikäli tämän tapa tervehtiä kavereitaan olisi pussata näitä.
MrsMiaWallace
09.3. 04:00:53
viesti 4 / 9
mitä nyt kännipäissään tulee pussailtua parhaan kaverin kaa, mut ei kyl mitään kieltä kurkkuun meiningillä...
Oon tehnyt asioita
joilla ei oo muuta tarkoitusta
kuin olla tikareita
jotka tarkoitettiin ainoastaan
sinuun uppoomaan
Antaisin anteeksi
jollen heikolta näyttäisi -Apulanta - Viisaus ei asu meissä-

"Idiootteja on helpompi sietää, jos heitä ei ajattele typerinä ihmisinä vaan poikkeuksellisen lahjakkaina apinoina."
- Nuorempi komisario Kyösti Pöysti

Portsarit luulevat olevansa jotain JOTAIN, eivätkä ole mitään erityisempää. Pieni valta saa miehen näyttämään mukamas suuremmalta ja vaikuttavammalta, loppujenlopuksi itsetunto on alhaalla ja mitätön kaiken tehdyn egon alla.

jiidee

Vääksyn ukkomiesyhdistys & Reilu kerho ry tarjoaa ilmaisen mammografian ( :oho: )

nyyyps

Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

=Juku=

#3
"Jeesus kysyy: 'Juudas, suutelemallako sinä kavallat minut?' Suudelma on merkki. Se ilmaisee Juudaksen mukana oleville miehille, että tämä on Jeesus, mies jota he etsivät."

http://www.watchtower.org/fi/my/article_100.htm

ei pidä ainakaan miesten julkisesti pussailla!

Me first (rules of traffic)

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview