News:

Apachefoorumi.net
Parasta Parsaa Jokaiseen Yöttömään Yöhön.

Main Menu

***TV:stä tuttu Arto avohoidossa.

Started by TV:stä tuttu Arto., Fri 01.05.2009 18:24:15 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Änes


l am the bastard son - evil inborn, Satan in tip-top, from head to toe
Just look at me, sense my blitz, down riding route 666


I was born to lose but Im built for booze..

TV:stä tuttu Arto.

Tshernossa ei uraanilaavaa päässyt kriittisiin fissioiviin massoihinsa. Koskei koko onnettomuus ollut "kuin hallittu vety/hiilipalo!"

Sitä lisäksi jäähdyteltiin ulkoa koko ajan, kuten HYVIN MUISTAMME!

Silti sen uraanitonnistoista paloi suuri osa yhtyen ilmaan ja kulkeutui näin tuhansien km päähän!!!!!!!
:blink:
Maailman ENSI-ILTA DOKUMENTTI siitä miten TVO:n syytämä pinkki beettasoihtu vasemmalta jyrää YLE antenimaadoitettuna säteilyään Eyrajoki kk kalmoksi. Loput säteilykertymät kulkeutuu TUHOISANA BEETTASOIHTUNA oikealle Tampereelle päin.

nyyyps

Pistääpäs talon palamaan ja sammuttamaan sitä sitten kusten. Saa sitä vähän aikaa ruikkia ennen ko sammuu. :psp:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

TV:stä tuttu Arto.

Ultrapalaminen 2

Sain Apachefoorumin osaajien kautta hiukan kaivattua lisätietoa hapen kyvyistä yhdistyä yli normiensa:"Otsoni edustaa hapen "allotrooppisia muotoja", jotka säteilyn ionisaatiot myös tuottavat luonnossa. Hapesta on löydetty nyttemmin yllättäviä uusia yhdistymismuotoja, hapen O4 tila. Kun tämä happi laitetaan mm. 96 000 ilmakehän paineeseen se yhdistyy toisen faasinsa megamuotoon. Näin yhdistyvät hapesta puhutaan "metallisena happena".

Tätäkin rajuimpia hapen tai ylipäätään kaasujen ja aineiden "ultrapalamisen" muotoja toki säteilytyksen kertyessä on. K-kuorikaappaus on normaalia rajumpi ionisaatiotila, koska aine menettää syvimmänkin K-elektronikuorensa elektroneja jo säteilyn energiavarastoitumissaan. Tällöin liikutaan normaalin ionisaation muutaman elektronivoltin sijasta 100 000eV röntgenenergiatasoilla.

Kun ainetta ionisoidaan tästäkin rajummin, voi ionisaatio kohdistua atomista ulospäin. Jolloin säteilyn paineen alla atomi menettää elektronikerroksen toisensa perään. Alfasäteily perustuu täysin elektroninsa menettäneisiin heliumytimiin. Tämä totaalinen ainekaasuionisaatio lienee tunnetuin. Ulospäin suuntautuneet rajut ionisaatiot tunnetaan mm. atomin sisäisestä konverssiosäteilytuotosräjähdyksistään. Jossa atomin säteilynsietokyky ylittyy niin rajusti, että puhaltaa elektroneistaan suuret osat pois vaikutuspiiristään ulospäin. K-kuorikaappauksessa, jossa ytimen protoni imaisee itseensä elektronin ilmiö edustaa sisäänpäin varastoituvaa säteilyn tyyppejä. Fysiikka tuntee tätäkin rajumpia sisäänpäintuloja säteilyenergian varastoitumana atomiin. Atomi voi jopa imaista itseensä KAIKKI ympärillään olevat elektronit! Näin ionisoituen niinikää 100%. Atomin luonne muuttuu silloin hurjasti. Sen protonit muuttuvat ulospäin neutraleiksi neutroneiksi. Ilmiö tunnetaan parhaimmin neutronitähdistä, jossa kokonainen tähti romahtaa pelkiksi neutroneiksi. Atomin ulkopuolella neutronien elinikä on 15 min luokkaa. Neutroniromahduksessa neutroni jää ytimeensä ja on siksi oleellisesti stabiilimpi ja pitkäikäisempää säteilyenergian varastoitumismuotoa. :nykytaide: :nykytaide: :nykytaide:
Maailman ENSI-ILTA DOKUMENTTI siitä miten TVO:n syytämä pinkki beettasoihtu vasemmalta jyrää YLE antenimaadoitettuna säteilyään Eyrajoki kk kalmoksi. Loput säteilykertymät kulkeutuu TUHOISANA BEETTASOIHTUNA oikealle Tampereelle päin.

Styrge


Señorita iCola

Hieno catcheri, eikös tuo ole semmoinen ropeli minkä saa vetäistyä lentoon semmoisella naruvetoisella vehkeellä  :psp:
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

nyyyps

Alansa asiantuntija, joka ei tiedä, mitä on allotropia, ja jolle palamisessa on vielä uutta ja ihmeellistä tietoa. :blink: :shock:

Lukion lyhyen kemian perusjuttuja. :kahvi:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

TV:stä tuttu Arto.

Quote from: omglolnoob on Sun 31.05.2009 08:57:49 (UTC+0300)
Alansa asiantuntija, joka ei tiedä, mitä on allotropia, ja jolle palamisessa on vielä uutta ja ihmeellistä tietoa. :blink: :shock:
Lukion lyhyen kemian perusjuttuja. :kahvi:

Et tunnu nyt tajuavan pointtia. Eli allotropia EI OLE KEMIAA ENSINKÄÄN! !!

Kyseiset "luonnottomat" sidokset kun eivät ole mahdollisia kuin VAIN säteilyn kaltaisen avulla. Eli siksi juuri korostin, O4 tyyppiset erityisyhdistymiskaaviot, joissa jopa normaalisti palamattomat jalokaasut yms. palavat  ja yhdistyessään tuottaen normaalia kemiaa jopa 10 000<kertaisia röntgenenergiapyrskeitä ovat, nyt korvaa tauluun tyhmyyksisesi rypevä:
KVANTTIFYSIIKKAA!! :nykytaide:
            ----------------

Maailman energiat kiehutusöljyillä!

Yle TV 1 31.05.2009. Uutisten jälkeen esitetty ykkösdogumentti, "Tulevaisuuden auto". Ohjelmassa esiteltiin miten valtiomonopoliset ylikansalliset energiamonoliitit terrorisoivat ja systemaattisesti vääristävät maailmassa olevaa energiasektoria. Siinä otettiin oivallisesti esiin mm. se totuus, ettei 1900-alkuvuosien T-Fortin 8L/100km autojen tekniikkaa ole päästetty kehittymään lainkaan! Aina kun joku merkittävämpi tai edes pienempi energiansäästöpatentti on tullut, maailmaan energiamonopolit ovat sen itselleen ostaneet ja tarkoin haudanneet pois suuren yleisön saatavilta. Näin on haluttu turvata keinoja kaihtamatta se, ettei mikään tunnettu energiasektorimme sen enempää öljy, kaasu, kuin ydinalakaan ole kehittynyt, saati oppinut yhtään mitään parempaa osaamista!

Esiteltiin 1973 energiakriisin alle valmistunut 1959 mallinen yhä käyvä Opel. Painoa autolla oli 1150kg ja vanhaa tekniikkaa täynä. Erikoisinta tässä oli sen kyky kulkea 160km 1 litralla bensaa! 0,63L/100km on tekniikkaa, jolle nykymaailma ei 35 vuoteen ole kyennyt haastajaa likimainkaan esittää. Laitteen toimintaperiaatteesta ei toki uskallettu kuin vihjaista. Keskeisin oivallus oli se miten KYLMÄÄ bensiiniä sumuttamalla kaauttimeen se muodostaa ylikylläisen kastepistesumun. Joka suurina karkeina pisaroina ei moottorissa pala kuin osittain pinnoiltaan ilman jäähtyessä entisestään kaasuttimen suihkussa. Ja itse palon ajoituksen vääräaikaisuudet ja muut haitat romahduttavat hyötysuhteet ja palolikaisuustasot. Enemmän kuin outoa on myös nykyisessä fysiikan koulutuksissa joissa auton 25% hyötysuhteeksi väitettyä arvoa voidaan koelaitteilla 10 kertastaa satoihin prosentteihin!? Mutta ydinalalta systemaattinen kansainvälinen fysiikan koulutusvalehtelujen metodiikan tuntijan silmissä tässä ei lopulta ole paljon ihmeellistä. IAEA-monopolit on vaan "runnonut" muutoksia koulutuisperusteeseen siitä, että vaikka 4% auton kokonaishyötysuhde valehdellaan systemaattisessti moninkertaiseksi ja koulutus vääristää loput. Ettei kukaan ala ihmettelemään arvoja. Näin ainakin ydinenergiapuolella on toimittu viimeiset 65v putkeen!

Joka tapauksessa koko auton ultrasalatun energiansäästön kulmakivi oli ällistyttävän helppo. Kiehutetaan normaalisti kylmä bensiini liki räjähtämiskuumaksi ja sitten VASTA tämä ylikiehuva bensiinin todella tasalaatuinen höyry johdetaan kaasuttimesta moottoriin ja häikäisevä energian 10-kertastuminen täyspalamisen mahdollistuessa oikea-aikaisesti tapahtuu! Kuulostaa liian hyvältä ollakseen totta. Mutta vielä paljon rajumpaa. Liikenne on 100-35v ajan syytänyt kolmanneksen maailman energioista näin surutta taivaan tuuliin haaskaten fossiilipolttoaineitaan rajattomia määrin. Että ydinenergiayhtiöt ja muut energiaherrat savat miljardipalkkojaan hallitusta energiatuhlailuista!

No ajatellaan lisää. Jos maailma olisi suoraselkäisesti ajattanut energiamonopolinsa alas ja päästänyt yksityiseen vapaaseen kilpailuun nämä jo 1900. Niin meillä olisi viimeiset 100v aikana kyetty pelkästään tällä, nyt TÄRKEÄÄ! Pelkästään tällä tuhlailupoistolla energianhaaskuusta korvaamaan 100% maailman sähköntuotannosta ja 100% niinikää kolmanneksen maailman energiasta syövän raaka- ainetuotanon energiankulutuksensa säästyneillä bensiineillä ja dieselöljyillä OIKEALLA kaasuttimella! Tämän lisäksi meidän vuotuinen öljyn kulutus olisi ollut 100v VAIN lopulta KOLMANNES NYKYISESTÄ!. . .Siis liian rajua edes tajuttavaksi! Meillä ei olisi mm. CO2 ongelmista hajuakaan. Meillä ei olisi tarvetta ydinvoimaan! Ei hiilivoimaan, maakaasuihin, ruskohiileen, ei herranen aika, ei kai maailman valtiolliset energiamonopolit valtion hyysääminä yksinkertaisesti näin tyhmiä ole politiikojen suojaamissa  ahneuksissaan? Kun katsomme nykyisiä mm. ydinalan valtion surutta pönkittämiä ydinrikollisia ja vastaavia energiakeisarejamme niin tajuamme sen sanalla. . .ON!!!! :shock: :cray:
Maailman ENSI-ILTA DOKUMENTTI siitä miten TVO:n syytämä pinkki beettasoihtu vasemmalta jyrää YLE antenimaadoitettuna säteilyään Eyrajoki kk kalmoksi. Loput säteilykertymät kulkeutuu TUHOISANA BEETTASOIHTUNA oikealle Tampereelle päin.

jem


TV:stä tuttu Arto.

Quote from: Styrge on Sun 31.05.2009 01:13:41 (UTC+0300)
Video mittausseurannasta on vihdoin valmis! Ionit lentävät tässäkin:
Mittaussarja ionicatcherilla

Käyrät näkyvillä täällä:
http://www.styrge.com/Mittaussarja/index.html

! . . . . .*

Siis W h h HAATS!!!!
_______________
Olen kyllä tottunut, että Styrge tykittää jalat alta ydinklingoneilta kun ottaa asianseegerin syrjään  kiinni, mut hei tää O N!

-Sen lisäksi , että pistää täälläkin ydinliskoa lihoiksi ja hippejä tripeille nin onhan tää siis HUIPPUAMMATTIMAISTA! Ei herrat nähköön NÄIN TASOKASTA ja ultrapätevää materiaalia beettasoihtujen aiheuttamista ionisaatioista olla nähty maassamme, edes virannomaismiljoonin salaisissa kokouksissaan!

Nyt täähän pitää saada kertakaikkiaan lehtiin, TV:hen, radioon. Uraauurtavaa ja mykistävää dokumentaatiota ydinvoimaloitten ultrasalatuista beettasoihtupäästöistä. Sellaisilla tasoillaan, että kankeinkin ydinpeelo kauhulla kattOO! :bonjour: :dance: :huraa: :notworthy: ::tuplao
Maailman ENSI-ILTA DOKUMENTTI siitä miten TVO:n syytämä pinkki beettasoihtu vasemmalta jyrää YLE antenimaadoitettuna säteilyään Eyrajoki kk kalmoksi. Loput säteilykertymät kulkeutuu TUHOISANA BEETTASOIHTUNA oikealle Tampereelle päin.

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview