Yleistä keskustelua tietokoneista ja niiden komponenteista

Started by ukko, Thu 07.04.2011 09:15:37 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jta

Modeemin vaihdon jälkiin on alkanu puhelin hukkaan melko tiuhaan wi-fi yhteyden. Mistään en löydä sellaista asetusta mikä tuohon voisi vaikuttaa. En puhelimesta enkä modeemista.  :think:

Yyyy2

Jos asuu ihmisten ilmoilla, niin siihen saattaa auttaa kun wifi kanavan vaihtaa johonkin toiseen, eli kirjoutuu modeemiin sisälle ja vaihtaa sen sieltä johonkin toiseen.

jta

Jeps. Tuotakin kokeilin vaan ei auttanut. Saas nähdä nyt että auttoiko tuo ihan perus korjaus konsti eli uudelleen käynnistin hupelimen.

nyyyps

Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

jta

Varttimeganen dataliittymä niin sivujen lataus toimii kuin 56k modeemilla.  :drool: En suotta ala maksaan enemmästä kun en tarvi ja alunperin en edes tuota olisi tarvinut.

Tuo uudelleen käynnistys tuntui auttavan kun on sen jälkiin taas pysyny wi-fi yhteys.


nyyyps

Mie otin viimi kevväänä sen neljägeen ja hemmetisti kaistoja ja muuta, kun se oli halvempi ku minun senhetkinen liittymäpaketti. Puhelut ja viestit on siirtyneet vatsappiin paljolti, ei sillä kuuden tunnin puhepaketilla tehny enää mitään.
Tuota koulureissua sahatessa tarttee välillä puhelimen hihiä jakaa muille laitteille, siinä kaistaa saa olla. Koulujen jälkeen saa varmaan taas puottaa pienemmäksi ja edullisemmaksi tuota pakettia. Vaikka alle 20 e se nytkin on, mutta mitäpä tosiaan turhasta maksamaan.
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

KH

Tein rgb-ledit kotelon sisään 3 kytkimellä joilla voi ohjata jokasta väriä erikseen yläpuolen pölysuojan alta :psp:
Quote from: paavo on Mon 10.11.2014 15:54:29 (UTC+0200)
Maailma tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa näiden idioottien ansiosta.

Ledskukkuu

Parempi myöhään jos ei silloinkaan.

jta

Quote from: KH on Tue 27.12.2016 15:19:48 (UTC+0200)
Tein rgb-ledit kotelon sisään 3 kytkimellä joilla voi ohjata jokasta väriä erikseen yläpuolen pölysuojan alta :psp:
Tuning  :drool: Itellä tekis mieli taas laittaa tähän pöydän alle valot. Led-nauhalla tuo onnistuis hyvin. Joskus oli niitä kylmäkatodi putkia vaan ne ei kauaa kestäny.

KH

Mulla on se kiinan setti pöydän takareunassa ja siitä jäi 3 metriä nauhaa ni tein tonne koteloon. Enkä halunnu nyt yhistää samaan  sarjaan ton pöydän kans, vaa tein itsenäisen että on sit riippumaton tosta pöydän valaistuksesta. Sain 3 kytkintä ilmaseks, muuten ei maksanu mitään; hyvä tuli nollan euron budjetilla :bounce:
Quote from: paavo on Mon 10.11.2014 15:54:29 (UTC+0200)
Maailma tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa näiden idioottien ansiosta.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview