News:

Apachefoorumi Twitterissä:
https://twitter.com/apachefoorumi

Main Menu

Tiedepalsta

Started by Señorita iCola, Fri 23.09.2011 10:33:38 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Señorita iCola

Jos nuo alienit joskus käydessään vähän opettais meitä, niillähän on ihan selvä Higgsin kenttä uhvojen ympärillä  :psp:
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

nyyyps

Yleensä, kun tämmönen suht superälykäs asiasta kiinnostunut näitä pohtii, jokaisen Higgs-sanan kohdalla joku sanoo "onpa ilkeän kuulonen hikka sulla". :psp:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

Señorita iCola

Hankalaa se on olla kun on tämmöisillä älyn lahjoilla siunattu  :psp:
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

nyyyps

Hommaan saattas tulla ihan eri elo koko Maailman Viisaustieteessä, ku nollaa siirrettäis muutama tuhat desimaalia tuonnemmas, niin pieniä numeroita olis helpompi laskea. :jepso:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

Löylyttäjä

Quote from: omglolboob on Thu 12.01.2012 20:07:57 (UTC+0200)
Mie olen miettiny, että mitä jos ihmisraukkojen mittalaitteet on vain liian kolhot, niinku mulkkua työntäis neulansilmään. :drool:
Tuosta Higgsin huikasesta vain on paha sanoa mitään, kun selvästi niinkään ison hiukkasen ku näkyvän valon aallopituutta vastaavan fotonin ja sitä vastaavan aaltoliikkeen "muuntamista" toisikseen ei pystytä tekemään, että niinkus se semmonen universaali ja pätevä sääntö puuttuu, joku eeonämseetoiseen vastaava. :bounce:
Huono artikkeli, mutta parempaa ei nopeesti löytynyt verkosta. Mutta lähellä ollaan :jees:
http://www.ts.fi/online/ulkomaat/280451.html

=Juku=

Oli tänään vaihtoehtoina "Haluatko miljonääriksi" lähes alkukysymyksissä
Mikä on fysikaalinen mittayksikkö

- Albert
- Stephen
- Einstein
- Hawking

Me first (rules of traffic)

nyyyps

Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

Handuusi

Quote from: Lady iCola on Thu 12.01.2012 20:03:38 (UTC+0200)
En ole kyllä paras tästä asiasta kertomaan, minullahan on vain tohtorin tutkinto hiukkasfysiikasta ja olen lisäksi työskennellyt Cernissä ainoastaan parikymmentä vuotta, olen myös väitellyt aiheesta Einsteinin ja Newtonin kanssa  :brows: Energiakenttä ilman liikettä ja välittäjähiukkasia :runki:

Jostain syystä tulee muuan Arto mieleen...
Before you can see the light, you must die.

Señorita iCola

Ei tämä miunkaan talentti ja multilahjakkuus sille pärjää, hän on sentään johtava Y D I N alan asiantuntija ja osaaja  :psp:
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

Señorita iCola

#229
Onkohan tuosta tullut mitään jatkokehitystä tai maailmanlaajuista hittiä, pipokypärä joka kovettuu kun iskee  ::hihsmoke Sottailkaahan kun tuosta tekis nyrkkeilyhanskat, tarkastuksessa normaalintuntuiset mutta turpaanlyödessä kivikovat  :psp:

http://www.hilavitkutin.com/2007/07/11/polymeeripanssari-joka-muuttuu-kovaksi-iskusta/


http://www.youtube.com/watch?v=8EBWGbhsuws


Edit. onhan tuota näkyy käytössä nykyäänkin kotisivujen mukaan mm. moottoripyöräasuissa.
http://www.d3o.com/
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview