News:

Apachefoorumi.net
Kuin kupillinen tuoretta spermaa.. etova, lämmin ja täynnä elämää.. 

Main Menu

Mähän sanoin...

Started by Sceme, Tue 05.01.2010 01:36:21 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nyyyps

Ketä tässä maailmassa pitää nussia, että saa itte ajaa autoansa. :blink:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

jem

Quote from: omglolnoob on Thu 07.01.2010 15:33:27 (UTC+0200)
Ketä tässä maailmassa pitää nussia, että saa itte ajaa autoansa. :blink:
en mä ainakaan oo "joutunu" nussimaan ketään sen takia jotta saan ihan ite ajaa autoani.  :psp:

Kastori

minua saa ja pitää nussia.. :aatu:

no siihen autohommaan en voi auttaa..  :nykytaide:

=Juku=


Me first (rules of traffic)

unikeko

kerran teinidexteri (peltoauto) löys tiensä piiiiitkälle mettän puolelle, kun matka loppu moottori oli apparin paikalla, ja mä aloin heräilemään kuskin paikalla, eka koivu vei tajun :psycho: onneks oli vyö päällä  :jees: vauhtia oli reilu 140 (mittarin mukaan) ku lähti käsistä kaverin mökkitiellä, ojanpenkalla vajaa 30 metrii jarrujälkee mut sit tie käänty pois alta 90 mutkalla, ja tuli metikköä eteen, ja sinne jäätiin nokka kohti auton kokosta kivenjärkälettä, 3 ranteen paksusta koivua katkes matkalla


kuorkilla kerran lipsahti sen verta syvälle penkkaan että ei omin avuin päässy ylös. oja jäi puolen metrin päähän...
kun keskustelet idiootin kanssa, katso ettei hän tee samoin


Jumalan rauhaa
moottori pauhaa

PajakkiVasseli.com

Quote from: JukuJaLa on Thu 07.01.2010 17:43:07 (UTC+0200)
Quote from: passeli on Thu 07.01.2010 10:37:10 (UTC+0200)
Mie ajoin mopolla tekemään mopokortin teoriakoetta. :psp:
Sehän on vain ennakointia  :lach:
No en nyt tiedä,kun vasta toisella kerralla kortin sain. :lach:
Quote from: Hepskukkuu on Sat 12.04.2014 01:22:03 (UTC+0300)
Foorumi on kuin sima, kaikki käy osa on rusinoita ja passeli on vahingossa sekaan eksynyt luumu.... :think: :psp:

Sceme

Quote from: Baz on Thu 07.01.2010 10:15:09 (UTC+0200)
Quote from: Sceme on Thu 07.01.2010 08:05:25 (UTC+0200)Kai se on noi nykyautojen asb ja esp mitkä pienentää tota vaaraa..
Miten tuonkin haluaa ajatella. Jotkut luottavat edellä mainittuihin liikaa ja siksi kolisee, kun se pelivara on jätetty pois myyjien mainostamien turvaominaisuuksien vuoksi. ABS on hieno asia, kun voi pitää jarrua päällä ohjatessa, mutta suoralla se perinteinen lukkojarrutus tuottaa lyhyemmän pysähtymismatkan. ESP (yms.) voi pelastaa monelta, mutta joskus se on hitaampi kuin kuljettaja (eli kuljettaja tekee korjausliikkeen ennen tietokonetta) ja taas kolisee. Tällaiset toimii toki eri tavoin eri automalleissa. En henkilökohtaisesti niitä vastaan ole, jos vain kuljettaja muistaa ettei ne kaikelta pelasta. Minäkin koitan muistaa, että omaa autoanikin koskee normaalit fysiikan lait :psycho:
Noup, mutta jos ei sillee ajattele niitten olemassa oloa ni ne voi pelastaa silloin ku muuten olis lähteny hanskasta. Jos niitten kuvittelee perustuvan johonki taikuutee ni sit on ihan oma vika jos vähä pelti taipuu..

-teme-

Ite yleensä jos uudemmilla autoilla ajelen nii kytken aina esp:n pois päältä :jees:

unikeko

Quote from: -teme- on Fri 08.01.2010 09:50:38 (UTC+0200)
Ite yleensä jos uudemmilla autoilla ajelen nii kytken aina esp:n pois päältä :jees:
mä kytken jos voin... Sprintteri vaan lyö takasin päälle ku nopeus ylittää 60km/h  :cray:
kun keskustelet idiootin kanssa, katso ettei hän tee samoin


Jumalan rauhaa
moottori pauhaa

Kastori

minä pidän päällä aina kun moiset vain löytyy..  :jepso:

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview