News:

Apachefoorumi Twitterissä:
https://twitter.com/apachefoorumi

Main Menu

Kiitos Vanhanen!!

Started by Poslari, Mon 15.03.2010 15:18:15 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Poslari

Baby take my hand... Don't fear the Reaper
We'll be able to fly... Don't fear the Reaper
Baby I'm your man... -Blue Öyster Cult-


IsoPahaJolppi

 :think: Eikös ennemminkin:
"Eihän tässä tonkanpesuvedessä ole edes rasvaa tallella.   :puke: "
Minä tiedän kaiken, ja jos en jotain tietäisi niin se olisi tarpeetonta triviaa.
Esimerkki väitteeseen: Ford on järjettömän hieno Auto
Tästä kun lähdetään, niin vedetään sellaiset jatkot firman piikkiin ettei omalla kustannuksella tarvii muuta kun oksentaa -Rak.mest. paaluttajaspesialisti Timo Harjakainen

-teme-


GILlian


Juggernauter


Ruutupaitarakastaja

Quote from: Zerrod on Mon 15.03.2010 18:00:33 (UTC+0200)
Samaa paskaa ainakin mausta päätellen  :nykytaide:
:nope: Rasvattomalla, ykkös-, kevyt- ja kulutusmaidolla on maussa eronsa. Sama kuin väittäisi lapparin maistuvan samalta kuin karhun, pilsnerin ja lidlin lonkeron.  :nykytaide:

Memme

Quote from: Gillian on Mon 15.03.2010 17:30:38 (UTC+0200)
Minen rasvatonta suuni laita.. :nope:
Minä jouduin juomaan "rapakkovesimaitoa" aina kun olin kotipaikallani  :jees:
Isällä todettiin jossakin vaiheessa korkea kolesteroli jonka takia sen piti rueta juomaan mahdollisimman rasvatonta maitoa. Ja ruokatottumukset heilahtivat vihreämpään suuntaan kertaheitolla (isälle tuli vielä kaikenlisäksi lääkitys siihen sivuun).
Mut äiti on ostanut kevytmaitoa mulle ja miehelle nykyisin kun ollaan menty kyläilemään pariksi-kolmeksi päiväksi  :jepso:
Ja vanhemmat syövät meitäkin kevyemmin. Ei äiti olis muuten pystynyt pudottamaan painoaan n. 25 kiloa  :nopsu:  Teki sille todella hyvää sillä pituutta äitimuorilla on vain 152cm.. Ja painoa pahimmillaan saman verran kuin mulla, eli 98kg.
Isä on aina ollut hirmu jäntevä ja hyväkuntoinen!! Painon kanssa ei ole ollut ikinä mitään ongelmia  :nope:  Nykyisin taitaa painaa siinä 67 kilon tietämillä.
Mulla ja isällä on 3cm:n pituusero. <-- Tuon verran pidempi mua.

No niin  :sorry:  Nyt tuli ikävä rakkaita vanhempia... Pääsiäisenä ehkä mennään kotipaikalle  :jippii:  Riippuu ihan siitä et onko sinne tulossa sukulaisia (isän isoveli ja sen vaimo, mun nimelliset kummit) lomalle. Silloin meille ei ole nukkumapaikkaa..  Kun kerta ovat tulossa Tuusulasta asti niin menisivät Tahkon lomamökkeihin asustelemaan  :kahvi:  Siitä jäätien poikki on lyhyt matka tulla kylään päiväsaikaan!! Tarkalleen 9 kilsaa  :jees:

Pitää nyt toivoa et päästään sinne keskelle ei mitään lataamaan akkuja ja leikkimään meidän koiravanhuksen kanssa (täytti 14 vuotta marraskuussa. Juhlivat isän kanssa samana päivänä synttäreitä)  :jepso:

PajakkiVasseli.com

Quote from: Hepskukkuu on Sat 12.04.2014 01:22:03 (UTC+0300)
Foorumi on kuin sima, kaikki käy osa on rusinoita ja passeli on vahingossa sekaan eksynyt luumu.... :think: :psp:


Ruutupaitarakastaja


Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview