News:

Jätä aivosi narikkaan, ja astu peremmälle :moi:
Apachefoorumi ei vastaa narikkaan jätetyistä aatteista.

Main Menu

Microsoft puhelimet ent. Nokia

Started by peter, Wed 28.04.2010 20:39:13 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Betonishamaani


Älypuhelinten markkinointijohtaja jätti Nokian
5.10.2012 20:17

Nokian älypuhelinten tuotemarkkinoinnin johtaja Ilari Nurmi on jättänyt yhtiön. Nurmi vastasi Nokiassa tuotteiden markkinoinnista ja yhtiön älypuhelinten strategiasta. Hän vahvisti sähköpostitse uutistoimisto Reutersille jättäneensä Nokian.

Nurmi ei antanut selkeää tietoa, erosiko hän omasta aloitteestaan. Nokia ei halunnut kommentoida Nurmen lähtöä.

Nurmi esiintyi viestimille syyskuussa, kun Nokia esitteli Lumia 920 -älypuhelimen. Esittelyn yhteydessä sijoittajat kertoivat pettyneensä siihen, ettei Nokia kertonut puhelimen hintaa ja tarkkoja päivämääriä, jolloin puhelin tuodaan markkinoille.

Lumia 920 -puhelimen mainosvideosta nousi kohu esittelyn jälkeen, kun paljastui, ettei videota ollut kuvattu puhelimella. Nokia teetti videosta sisäinen selvityksen.

Nokian Windows-puhelimet ovat jääneet Suomessa terävimmän kärjen taakse kaikkien operaattoreiden myyntilistoilla.

Sen sijaan Applen iPhone 5 nousi syyskuussa Suomen myydyimpien matkapuhelinten listalle, vaikka puhelin tuli myyntiin vasta kuun lopussa.
Note to self: Älä avaa Tuomarin triidejä. Mielessä pyörii nyt vain ihmistuhatjalkaiset, paskan syöminen ja höpsähtäneet lääkärisedät.

Quote from: NaiNeN on Thu 25.07.2013 19:38:41 (UTC+0300)
Mie eilen mietin että mitäköhän tuommonen vankilapsykiatri sanois Tuomarista  :think:



Jarre

Nyt kun uutuudet on tulossa jo ni vanhat lumian mallit on menny aikas halvaksi, Lumia 800 on 248,90€ ja Lumia 900 olis 348,90€ verkkiksessä.
Kaveri tuossa jutteli ni neuvoin että hakee nyt sen 900:n vaan kun sen oma puhelin meni rikki, ja spekuloi että kantsisko käyttää nyt hetken aikaa jotain väliaikaista puhelinta ja ostaa sit 920:n  :jees:

Toi kaveri ei sillei tartte sitä parasta mahdollista puhelinta, ni ajattelin että toi 900:nkin kelpaa ja on ainakin 100-200€ halvempi... kun ei käytä sitä kaikkea mitä älypuhelimet tarjoaa ni aika turhaa ostella kalleimpia malleja  :jees:
Carpe Natem

Masa

N8:sia täytynee lähteä huoltoon kiikuttamaan. Puhelin sammuilee, hukkaa sim-korttia, tipahtaa verkosta ym. mukavaa.
Parisen viikkoa tuota ny tehny ja alkaa mitta täyttymään  :kerpele:
Kaikki muu on paskaa, paitsi kusi !


Tosi huono karaokelaulaja

Jarre

Pitää kai lähettää hupelin huoltoon, ei enään lataa kuin perkeleenmoisella yrittämisellä. Onneks on varapuhelin olemassa.
Tosin joutuu odottamaan perjantaihin että saan sen kun se on kolleekan auton kyydissä.  :jees:
Carpe Natem


Susey


Señorita iCola

Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

Jarre

#2417
Olis tuo ollu perkuleen hyvä juttu näyttää osaamistaan, kun olis mahdollinen asiakaskunta todennu että rautaa osataan tehdä ja suunnitella ni win8 malli olis ollu vaan laitteen evoluutiota, nyt se on eka malli ja joutuu todistamaan osaamisensa vähän huonossa ympäristössä. Siis huonossa ympäristössä markkinointimielessä  :jees:
Carpe Natem

paavo

Elop on myyrä.
Erottaminen tulee kai niin kalliiksi että se olisi samalla loppu.


Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview