News:

Apachefoorumi.net
Raikasta ja ravitsevaa sielunruokaa.

Main Menu

Keräilläänpäs vitsejä vol.2: Jämävitsien kaatopaikalla

Started by peter, Sun 16.01.2011 13:52:11 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Hullunen

Kunpa nälästä pääsisi eroon vain vatsaa hieromalla - vähän niin kuin masturboimalla.

=Juku=

Jumala oli kyllästynyt maapallon menoon ja päätti räjäyttää maapallon palasiksi viikon kuluttua. Sitä ennen hän kuitenkin päätti kutsua maasta 3 tärkeää ihmistä kuulemaan asiasta salaman iskun avulla. Salama iski ja Jumalan puhuttelussa taivaissa olivat Amerikan presidentti Barack Obama, Venäjän presidentti Dmitri Medvedev ja Microsoftin pääjohtaja Bill Gates. Jumala ilmoitti heille maapallon tuhoamisesta ja palautti salaman iskulla maan asukit takaisin maan pinnalle.

Barack Obama kutsui hallituksen heti kokoon ja ilmoitti: -Minulla on teille sekä hyviä, että huonoja uutisia. Hyvä uutinen on se , että Jumala on sittenkin olemassa, ja huono on se, että maailmanloppu tulee viikon kuluttua.

Dmitri Medvedev kutsui myös hallituksensa koolle ja ilmoitti, että hänellä on huonoja ja vielä huonompia uutisia: -Huono uutinen on se, että me olimme väärässä, Jumala on sittenkin olemassa. Vielä huonompi uutinen on se, että maailmanloppu tulee viikon päästä.

Bill Gates kutsui johtoryhmänsä koolle ja sanoi, että hänellä on sekä hyviä että oikein hyviä uutisia: -Hyvä uutinen on se, että minä kuulun Jumalan mielestä maailman kolmen tärkeimmän ihmisen joukkoon. Mutta vielä parempi uutinen on se, että teidän ei tarvitse  enää tästä päivästä lähtien välittää Windows Vistan ohjelmointivirheistä.

Me first (rules of traffic)


=Juku=

Sotilaspoika käveli neitosen perässä tiellä. Neidillä oli nailoniset saumasukat ja saumat suorassa,tottakai!
Sotapoika kyselee neidiltä ; " mihinkäs nuo kaksi sähköjohtoa vie, olisikohan siellä lämmin paikka,missä voisi lämmitellä kahta munaa ja yhtä makkaranpätkää? Neiti vastasi: " Ei voi, siellä kiehuu juuri punajuuret!!!"

Me first (rules of traffic)

=Juku=

Terapeutti piti ryhmäistuntoa esikoululaisille ja heidän äideilleen. - Meillä kaikilla on intohimo, joka vaikuttaa siihen miten nimeämme lapsemme. Esimerkiksi Sadun äiti pitää selvästi lukemisesta, ja Ruusun äiti taas puutarhanhoidosta. Tuuli on varmaankin saanut nimensä äidin purjeveneharrastuksesta. Samassa yksi äiti nappasi lapsensa kainaloon ja kuiskasi: - Laitappas kengät jalkaan Jorma, me lähdemme nyt kotiin.

Me first (rules of traffic)

=Siru=

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

=Juku=

Lääkäri Esko oli harrastanut seksiä yhden potilaansa kanssa ja tunsi syyllisyyttä kaiken päivää. Hän yritti kovasti unohtaa sen muttei voinut. Syyllisyys ja petoksen tunne oli ylivoimainen. Mutta hän kuuli äänen päässään: ''Älä huoli, et ole ensimmäinen lääkäri joka on harrastanut seksiä potilaansa kanssa, etkä ole viimeinen. Olet muutenkin sinkku. Anna olla vain.'' Mutta vähän väliä Esko kuuli toisen äänen sanovan:''Esko.. Esko.. Esko, sinä sairas paskiainen. Olet eläinlääkäri.

Me first (rules of traffic)


Ledskukkuu

Parempi myöhään jos ei silloinkaan.

=Juku=

- Jos ottaa kauniin, ei saa pitää. Jos ottaa ruman, lapset pelkää. Jos ottaa pienen, hukkaa sen. Jos ottaa ison saa itse selkään. Siis parasta olla ilman.

---

Minkä neuvon viisas matoäiti antaa lapsilleen?
- Nukkukaa joka aamu pitkään.

Me first (rules of traffic)

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview