News:

Jätä aivosi narikkaan, ja astu peremmälle :moi:
Apachefoorumi ei vastaa narikkaan jätetyistä aatteista.

Main Menu

Yleistä keskustelua tietokoneista ja niiden komponenteista

Started by ukko, Thu 07.04.2011 09:15:37 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IsoP

Mun edellinen ei ollu se Model M, mutta toimii edelleen kuin unelma ja hyvä näppäintuntuma perusnäppikseksi. Vuodesta 1996 asti ollu yhtäjaksoisesti käytössä siihen kunnes tässä keväällä uuden ostin. Cherry mikäliemalli on todella hiljainen, mutta näpäintuntuma ei erityisen hyvä ole. Eipähän enää valvota muita jos teen yötöitä  :psycho:
Make tea not love

Susey

Työkaverilla on M, joutuu pitämään oven kiinni kun on niin saatanan kovaääninen vehje. :lach:

IsoP

Make tea not love

paavo

Meille saapui läppäri huoltoon, sammui heti käynnistyksen jälkeen.
Kone oli aivan tukossa pölystä, ropeli oikein muurautunut umpeen.
Puhaltelin puhtaaksi varovaisella 10bar paineella ja nyt rullaa jo toista tuntia niin nätisti. ::lsmoke

jta

Puhaltanu ilma-aukosta sisään ja ihmetelly että mitä nää pienet osat on mitä lentää toiselta puolelta.  :psp:

paavo

Oli se avattu, ekalla kertaa karmea pölähdys ja sitten ropelista lenteli pölypalloja.
Viimeinen iso kasa piti kiskoa väkisin irti... karmea siivo. :psycho:

jta

Melkosta sotkua voi joo saaha aikaan tuokin. Uskomattoman paljon voi pölyä mahtua noinkin pieneen vekottimeen.

IsoP

Paineilmalla minäkin ole läppäreitä putsannut eikä ole rikki mennee koskaan. Ainakaan vielä  :psp: Hyvin puhdistuu eikä tarvitse availla. Ja on nopeaa  :jepso:
Make tea not love

Kastori

Mitä minä teen.. Tietokone ei käynnisty.. Rupelit alkaa pyöriin mutta kone vaan  toistaa pitkä piippaus ja kaks lyhyttä piippausta eikä tee muuta..

Jarre

Carpe Natem

Quick Reply

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview