Suuri huumekeskustelu

Started by peter, Thu 03.07.2008 18:49:22 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kumimuna

Sama, junnuna tuota tuli dokailtua, ei putoo enää :nope:
Horatsu MauMau ::lsmoke

Memme

Mulle maistui alkoholi aika kiitettävästi, kun olin 23- vuotias.
Melkeinpä joka päivä tuli otettua jonkun verran kaljaa ja siideriä. Viikonloppuisin sitten vedettiin kunnon perseet!! Pontikkaa, kiljua  ym. itsetehtyjä "juomia" (me tehtiin miehen kaa päärynäsiideriä ja punkkua. Maltettiin tehdä kaikki loppuun asti. Myytiin niitä sit kaikille halukkaille). Tuo juominen oli pahimmillaan vuonna 1998..

Luojan kiitos että pystyttiin lopettamaan se juominen ajoissa!!
Ihan hirveetä elämää oli   :jees:

morkkis

yhdessä vaiheessa olisin halunnu kokeilla kannabista mut päätin etten kokeile.. turha kai semmosiin on puuttua ku alkoholilla saa päänsä sekaisin jos tahtoo :kahvi:

[:]Kylkiluu[:]

Alkoholi toimii kyllä nupin sekoittamisessa sekin mainiosti, mutta täytyy sanoa, että kannabista käyttäisin mieluummin mikäli lainsäädäntö sen sallisi  :jees:

Örtzi

Juu, huomattavasti vähempi pilvestä on haittaa. Alkoholihan on heroiiniin verrattavissa oleva huume.  :jees:
Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


Jarre

Carpe Natem

Örtzi

Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


morkkis

mulle ei sovi alkoholi tai sit en osaa juoda oikein :blink: joko vedän sellaset sammunjaoksennnan-kännit tai sit kiskon kaljaa eikä tapahdu mitään  :blink:

Jarre

Ei muuten, mutta mulla ei oo hauskaa, musta tulee ihmeen flegu ja passiivinen  ::nsmoke
Carpe Natem

Memme

Quote from: Kylkiluu on Sun 19.09.2010 18:16:45 (UTC+0300)
Alkoholi toimii kyllä nupin sekoittamisessa sekin mainiosti, mutta täytyy sanoa, että kannabista käyttäisin mieluummin mikäli lainsäädäntö sen sallisi  :jees:
Mä voin sanoo sen ettei alkoholi sovi mulle  :kahvi:
Ennemmin olisin pikku paukuissa ja täysin toimintakykyisenä  :jees:

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview