News:

Apachefoorumi.net
Kuin kupillinen tuoretta spermaa.. etova, lämmin ja täynnä elämää.. 

Main Menu

Liian tulenarka aihe, jotta sille omaa lankaa kannattaisi laittaa

Started by nyyyps, Sun 19.04.2009 22:56:12 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IsoP

 En nyt ihan ymmärrä mikä taho on väittänyt, että 100% turvapaikanhakijoista on oikeasti sotaa paossa  :serlokkismoke: Toki se hädänalaisten auttaminen on se peruste miksi ylipäätään pitää yrittää jotain asialle tehdä, mutta ihan yleisesti kai on tiedossa että iso osa ei tänne lopulta jää. Ja se että jonkin verran ISIS-taistelijoita on mukana, selviää ihan parjatun Ylen uutisia lukemalla, koska eikö täällä pidätetty ainakin pari henkilöä jossain vaiheessa  :think:

Tässä oli minusta ihan hyviä faktoja siitä miten rikostilastojen ja maahanmuuton välinen korrelaatio ja kausaliteetti menee  :jepso:

https://simosuominen.wordpress.com/2016/01/24/tilastotiedetta-rasisteille/
Make tea not love

Örtzi

Niin.. on tilastoja ja tilastoja. Suomen kansalaisuuden saaneet eivät välttämättä näy enää maahanmuuttajana tilastoissa ja tuossa on niputettu kaikki maassa tehdyt tuomiot, oikeuteen menneistä liikennerikkomuksista lähtien. Jos otetaan otanta väkivalta yms. rikollisuudesta, niin suhde on jo aivan toinen. Ns. turistina tehdyissä rikoksissa taitavat olla romanialaiset kärkipäässä ja onhan tuo kerjäläistenkin arvostelu silkkaa rasismia. Ja Rasmus ryhmät ynnä muut ovat kyllä kovastikin sitä mieltä, että että ei tänne ole rikollisia tullut, kaikki maahanmuuttoa vastustava on rasismia. On se muuttaja sitten sarjamurhaaja tai pikkulapsi, molemmilla on heidän mukaansa oikeus saada Suomesta turvapaikka. Eli kyse on juurikin tuosta "Suomi on avoinna kaikille"-porukasta.
Onhan Ylen ollut jo pakko uutisoida koska kiistämätön totuus lyö päin kasvoja, mutta kyllä syksyllä oli väitteet aivan muuta, juurikin tuota Sinkkosen linjaa myötäiltiin ja muuta väittävät leimattiin foobikoiksi useidenkin keskusteluohjelman avulla.  :psp:
Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


IsoP

Mikä se kiistämätön totuus kenellekin on  :psp: Toki on ikäviä asioita tapahtunutkin, mutta toisaalta esimerkiksi Joensuussa poliisi ilmoitti lopettavansa kolmen rauskausten/raiskausyritysten tutkinnan, koska mitään todisteita ei löydy väitteiden tueksi. Yksi niistä väitetyistä tapauksista oli ihan raiskaus ja lääkäri ei vain löytänyt mitään merkkejä tapahtuneesta. Eikä nuo rikosilmoitukset muuallakaan aina pelkästään vilpittömin mielin tehtyjä ole. Ongelmahan vain on se että osa porukasta ottaa kaikki nuo tapahtuneina rikoksina ja uutiset perättömäksi toteamisesta ei koskaan saavuta niitä. Ainakaan MV-Lehti tuskin niitä uutisoi  :psp:

En ihan ymmärrä sitä ääripäätäkään joka haluaa kaikki tänne, mutta hädässä olevien auttaminen on ihan inhimillistä toimintaa. Käsittääkseni jopa presidenttikin siinä puheessaan viittasi siihen että turhaan täältä turvapaikkaa hakevat vievät mahdollisuuksia niiltä jotka ovat oikeasti hädässä.
Make tea not love

Örtzi

Niin.. suuri osa raiskausilmoituksista on perättömiä. Ihan kantasuomalaisen kantasuomalaisesta tekemät. Tai kaatuu muuten todisteiden puutteeseen. Kumma kun niistä ei uutisoida?  :psp: Kukaan ole sanonutkaan, ettei hädässä olevia tule auttaa, mutta vain rasisti kritisoi turvapaikkaturismia.  :jees:
Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


Señorita iCola

Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

Lexa

Oikeasti anteeksi jos kovin järkytän jonkun suvaitsevan mieltä, mutta mitä vittua??
Jos "kallis tupakka" ja "sää" riittää syyksi lähteä takaisin lähtömaahan, niin kuinkahan vaarassa on tämä "turvan" hakija ollut alkujaankaan. :eiei:
"Lexa on koko Apache foorumin nettipoliisien PÄÄLLIKKÖ!" -Arto Lauri

The future unknown, but is there ever time to find out...?

Like what I do? Buy me a beer!

Tule mukaan Apachefoorumin Discord-kanavalle!

Örtzi

Älä nyt, Lexa. Suomi on avoinna kaikille ja onhan meillä rahaa. Lakkautetaan sairaaloita, lasten- ja vanhustenhoidosta on myös näppärä ottaa rahaa, tai sitten vaan lisää velkaa. Tänne vaan kaikki.  :jees: Älä ole rasisti.  :psp:
Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


Lexa

Juu, varaa ei ollut valtiolla lastensairaalan kuluihin, mutta vittu tähän löytyy rahaa eikä tarvi kenenkään edes miettiä.
"Lexa on koko Apache foorumin nettipoliisien PÄÄLLIKKÖ!" -Arto Lauri

The future unknown, but is there ever time to find out...?

Like what I do? Buy me a beer!

Tule mukaan Apachefoorumin Discord-kanavalle!

Señorita iCola

Aloin järjestämään Muhammed takaisin-tukikonserttia, jos voisimme hukuttaa hänet rahaan niin ehkä saamme Muhammedin vielä takaisin :cray:
Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.


Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview