News:

Jätä aivosi narikkaan, ja astu peremmälle :moi:
Apachefoorumi ei vastaa narikkaan jätetyistä aatteista.

Main Menu

SM-LIIGA 2009-2010

Started by metuzalem, Fri 04.09.2009 22:55:43 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Kuka voittaa ??

TPS
6 (9.7%)
Jokerit
6 (9.7%)
Ässät
2 (3.2%)
Tappara
3 (4.8%)
Kärpät
8 (12.9%)
Lukko
4 (6.5%)
HPK
0 (0%)
Kalpa
8 (12.9%)
HIFK
4 (6.5%)
Blues
1 (1.6%)
Pelicans
0 (0%)
Ilves
0 (0%)
Saipa
1 (1.6%)
JYP
6 (9.7%)
Ei kiinnosta ollenkaan
10 (16.1%)
Ihan vähän vaan
3 (4.8%)

Total Members Voted: 57


maija

Quote from: omglolnoob on Mon 30.11.2009 16:21:59 (UTC+0200)
Ompahan vain syämmenasia tuommonen kumikiekkoharrastus. :blink:

Näyttää olevan  :lach: :lach:  :psycho:
Noilla tuoreemmilla liigapaikkakunnilla varsinkin  ::hihsmoke


metuzalem

mikä on tuore liigapaikkakunta ?.

onko 10 vuotta vielä tuoretapaus. Ja heittäkää  se tuoreen liigakaupungin nimi. 
Juupe Pajuoja, Stouni Kiviharju , AP Berg ja Irokeesi Nummelin. Siinä oikeet mohikaanit matkalla kohti liiga karsintaa....  ja mellä kaikilla on niin mukavaa

nyyyps

Quote from: maija on Tue 01.12.2009 23:12:53 (UTC+0200)
Quote from: omglolnoob on Mon 30.11.2009 16:21:59 (UTC+0200)
Ompahan vain syämmenasia tuommonen kumikiekkoharrastus. :blink:

Näyttää olevan  :lach: :lach:  :psycho:
Noilla tuoreemmilla liigapaikkakunnilla varsinkin  ::hihsmoke
Ala-asteella sanoin kannattavani Ässiä ihan sen takia, ku se ärsytti muita. Meiän luokalla oli TPS/Jokerit-kahtiajako, mie en tahtonu leimautua kumpaakaan, ja Ässät oli siihen aikaan vissiinki Jotain Tosi Huonoa, niin sehän oli minun vaihtoehto. :lach:
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

Kastori

kaveri tykkäs aikanaan jokereista kon niillä oli ne violetit paidat.. ei tykänny enää ku vaihtovat niihi sinisiin..  :psycho:

Ruutupaitarakastaja

Meidän koulu oli puolessavälissä Lahtea ja Hämeenlinnaa ja siihen aikaan HPK oli noussut divarista ja Lahden Reipas/kiekkoreipas/reipas Lahti sahasi liigan ja divarin väliä. Hämeenlinnan ja Lahden alue-ero osui vielä niin, että 1/3 asui Lahden vaikutusalueella ja loput Hämeenlinnan vaikutusalueella.

Jokerit/TPS-jako oli lopulta selviö ja turkulaisia ei voinut kannattaa niin siksi valitsin silloin turkoosiasuiset Jokerit.

Poslari

#557
Eipä ole Suikkasella lähtö edessä.
Baby take my hand... Don't fear the Reaper
We'll be able to fly... Don't fear the Reaper
Baby I'm your man... -Blue Öyster Cult-


metuzalem

#558
no Kai se sitten jatkaa. ja hyvä Kai se sitten on. Ammattimies(kai) aukaisee solmun toteamalla:" peli ei muutu vittua huutelemalla".
On melkoisen asiantunteva lausahdus päävalmentajalta, joka juuri on tehnyt jatkopahvin ja jonka joukkue on ihan solmussa. VOISKO JOTAIN muuta sitten yrittää kuin hutamalla muistella synnyinseutuja. tuleekohan huomenna ooloosta sellanen pieni pirullinen elukka ja avaa hunajapurkin sekä vie pisteet.
Juupe Pajuoja, Stouni Kiviharju , AP Berg ja Irokeesi Nummelin. Siinä oikeet mohikaanit matkalla kohti liiga karsintaa....  ja mellä kaikilla on niin mukavaa

IsoPahaJolppi

 :think: Melko outo liiga tuntus olevan kun ei oo juttua tullut kuin muutamasata hassusta seurasta.
Missä ovat joka kierroksen tulokset ja viiltävät analyysit niihin johtaneista syistä...  :aatu:
Minä tiedän kaiken, ja jos en jotain tietäisi niin se olisi tarpeetonta triviaa.
Esimerkki väitteeseen: Ford on järjettömän hieno Auto
Tästä kun lähdetään, niin vedetään sellaiset jatkot firman piikkiin ettei omalla kustannuksella tarvii muuta kun oksentaa -Rak.mest. paaluttajaspesialisti Timo Harjakainen

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the most visible color in our forum?:
What is the name of this forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview