News:

Apache Discord:
https://discord.gg/P5uVQ9UH3j

Main Menu

oo SWE caves 2011

Started by liinalaani, Wed 15.06.2011 20:38:00 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pirtulainen

Quote from: liinalaani on Fri 03.08.2012 00:00:41 (UTC+0300). Neutroni pääsee läpi neutraalina kaikista tunnetuista suojamassoista kuin tyhjää vaan.

Tauotta sitten piippuun syydetään näitä pienoistappajia.


Miten sitä neutronia syydetään piippuun ja eikö se tunkeudu sit muka piipun rakenteiden läpi? Jolloin piipusta ei oo hitonkaan hyötyä siinä tarkoituksessa. Eikös se ole ihan sama juttu kuin koittaisi siivilällä täyttää vesiämpäriä?
Koskaan ei voi onnistua, ei edes ikinä

liinalaani

#1071
- Savupiipussa itse ilman kineettinen liike pitää "päävirtaamasuunnat". Ihan samoin kuin heität vaikka kalkkia virtaavaan koskeen. Molekyylien pääsuuntaliike vie mennessään. EI lainkaan vaikeaa tajuta. . .Öö tarkoin toki poissulkien perusaivovammaisten POLIISIEN haperaotsaiset harhansa..)) Mutta POLIISEJA kuuluukin v a i n nauraa avoimen röyhkeästi heidän kansantuhoisille sekoiluilleen. Korjaan t e i d ä n sekoiluilleen täällä arvon militääriPOLIISIpellet. Erityisesti massamurhaajanne Zäp- Cesium- D2O. . mikä milloinkin limbonimi ..))
               --------------

3029. YDINeroosiosta.

YDINeroosiosta.

F.B. 08.2012 Ulla-Riikka Vuorinen. En usko että kyseessä tässä meren pohjalla makaavasta on mikään huijaus, kyseessä on jotain muuta...minulla on tietolähteeni...

Arto Lauri  . . .Meren pohjassa makaava EI tietystikään ole mikään huijaus! Vaan vankinta TOTTA! Kuten jo vahvasti halkeillut korallimainen rakenne sen kertoo. Muistamme kyllä mistä turvoten kaasuistaan halkeilleet rakenteet on lähipäivistä tuttuja? Niin Sosnoviborin vastaavat grafiitiset keraamitiilet saatuaan kaasuuntumista sisäänsä. Halkeilevat t a s a n samalla tavalla, kun tämä Selkämeren keskutan metaanijään TVO:n päästöjen neutronivoista nyt saostuvat rakenteet! Olisi muuten t o s i mielenkiintoista nähdä miten Sosnoviborin huokoiset keraamitilet halkeaa samalla tavalla shakkilautakuvioillaan! Nimittäin niin ne tekivät rakenteet olkiluodossakin. Aineet säteilyssä tosiaan halkeilee kerrustaen ja suoraviivaisesti suoraviivaisten valonnopeitten säteilyrintamien mukaan leikkautuen.

Katsokaa ensin kuvaa tästä Itämeren kivikeraamisesta "linssistä" muutamia otoksia. Huomaa viimeisen kuvan alakkulma, jossa on "erilislinssisaostuma":

http://kuvapilvi.fi/k/Y9xd.jpg

http://kuvapilvi.fi/k/Y9xF.jpg

http://kuvapilvi.fi/k/Y9xP.jpg


Verratkaa näkymiä seuraaviin. Säteilyerosoitunut, vaikka nyt tantaali näyttää halkeilevan enempi 6- kulmaisesti. Näin runteroituu muuten kaasulaavastaan graniittikin, kuin mehiläiskennona hauskan säännönmukaisesti:
http://kuvapilvi.fi/k/Y9xw.jpg


Kuparin ionisoituessa selkeästi kerroksittain hilseilevä pinta saman suuntaista rakennetta Itämeren löytöön:
http://kuvapilvi.fi/k/Y9x4.jpg


Jossei viimeistään t ä s s ä  ala olemaan Itämeren "UFO saostuman" fraktaalihalkeilujen suoraa linjaustaan. Niin missä sitten? (Huomatkaa j o p a  linssimäinen pyöreä lisärakennekin vasemmassa alakulmassa. Kuten Itämerikohteessa.)
http://kuvapilvi.fi/k/Y9xZ.jpg


Eikö vielä kaikki auennut? No tätä selkeämpää kuvaa en tähän enää saanutkaan:
http://kuvapilvi.fi/k/Y9xb.jpg

jem


Handuusi

#1073
Quote from: liinalaani on Sat 04.08.2012 10:00:41 (UTC+0300)
- Savupiipussa itse ilman kineettinen liike pitää "päävirtaamasuunnat".

Missä vitun savupiipussa, kun puhutaan ydinvoimalasta?

Quote from: liinalaani on Sat 04.08.2012 10:00:41 (UTC+0300)
Katsokaa ensin kuvaa tästä Itämeren kivikeraamisesta "linssistä" muutamia otoksia. Huomaa viimeisen kuvan alakkulma, jossa on "erilislinssisaostuma":
*kolme piirrettyä kuvaa uponneesta ufosta*

:rofl:

Nyt siltä on tippunu loputkin ruuvit, kun pitää noita kuvia ruveta esittelemään TVO:n aiheuttamana....

Before you can see the light, you must die.


liinalaani


Demoamisiin

Olisi tietysti vallan kiinostavaa tuottaa tuosta Itämern-UFO jutusta myös joitain demoja. Ensin pitäisi saada metaanijään tavoin melko pyöreälle perusrakenteelle vuosien ajan kerrostunut keraaminen kalkisaostuman tapainen rakenne. Sitten se pitäisi polttaa, räjäyttää ja käytännössä ionisoida liki pirstaleiksi. Moniko muuten katsoi noita videointeja tarkemmin. Noiden pyöreiden sienimallisten rakenteitten lähistöltä oli löytynyt. Yllätys yllätys tosiaan myös räjähdysaukko! Aihe EI alkuun liittynyt UFO- väitteeseen. Niin tuo metaanijääklatraatin purkureikä jätettiin tarkoin kuvaamatta. Mutta vilahti silti kuin ohimennen eräässä videossa.

Eli nämä korallinnkaltaiset sanoisimpa jopa tippukivityyliset saostumamuodostelmat todellakin PALOIVAT räjähtäen. Jonka voimasta koko muodostelman sienimuodot paiskautuivat pitkin meren pohjaa kovalla paineella. Prosessin palokuorma oli myös niin suuri, että jo alkukuvauksissa puhuttiin "hiiltymistä ja nuotiohiilen kaltaisista mutista rakenteista." Esitän nyt parikin kuvaa. Ensin ankarasti ionisoitua materiaalia:
http://kuvapilvi.fi/k/Y9vm.jpg


Provosoidaan lisää. Seuraavassa kuvassa olen alkuperäiskuvaa leikkaamalla ja vain palottamalla sen olevia rakenteita muotoillut alkuperäisen UFO- saostumakiekon kaltaiseen olotilaansa. Aika vakuuttavasti, vaikkei työ muuten olekkaan niitä sofistikoituimpiani. Huomatkaa miten tiilimäinen ja kerrokselinen rakenne purkautuu myösdemokuvauksissani:
http://kuvapilvi.fi/k/Y9vq.jpg

                   
Jahas nyt kuulen ettei tällaiset demoamiset riitä! Halutaan todella vakuuttavaa näyttöä ja demostraatiota siitä miten vaikka uraanitangon keraamiset  pinnat pirstoutuvat suoraviivaisiin segmenttipaloihinsa. Ilman kuvattua materiaalia tästä kun ei voi varmistaen uskoa. Että tuo radioaktiivisuuden ja reaktorin sisustan neutronivuot olisivat voineet halkoa keraamimateriaaleja kuvatusti. . Niin ihan jokapäiväistä materiaaliahan todella ydinjätteen tavoista noin yleisemminkin säteilyeroosoitua, saati turpoamisensa halkeamisdataa ei saa. Koska aiheen kuvaaminen on tarkoin viranomaisvoimin kiellettyä.  No toki, toki m i n ä  nyt tällaisiakin saan. Ydinalan sisäpiiriosaajille kun edes tuollaisen näytekuvantamisen demot eivät ole mahdottomia. Niin katsokaa tarkoin. Vastaavia nimittäin EI NÄE!
http://kuvapilvi.fi/k/Y9vE.jpg

Cesium

On se arto aika helvetin sekaisin... Mutta kiehtova on ihmisen mieli kun pystyy kehittelemään monenlaisia satuja.

:bonjour:

jem


Handuusi

Before you can see the light, you must die.

=Juku=

Pieni mittakaavaero. Tuo Itämeren möhkälehän on kymmeniä metrejä ja tuo sininen aines näyttää mikroskooppikuvalta    :think:

Me first (rules of traffic)

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview