Mitä viimeksi teit/mitä ostit autoosi (Pl. tankkaus) vol.2

Started by Señorita iCola, Tue 09.04.2013 16:15:59 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

paavo


jta

Sulattelin takakontin auki. Näköjään unohtunu syksyllä puhdistaa (uudelleen) nuo vesikourut niin ei sen takia oo päässy vesi pois ja sen takia pankko jäässä. No nyt on putsattu nekin.

Kiboriin tein ekan huollon eli öljyt vaihtelin.

Samalla kun vauhtiin oli päässy niin pari tuntia ihmettelin tuota autobilin 2-tahti agrea kun ei meinaa jaksaa käydä kunnolla. Vikaa en vielä löytäny mutta pitänee purkaa kokonaan tuo ja alkaa tutkiin mitä tuo on oikeasti syöny. Tässä nyt etsiskellessä löytyi että mistä tuokin on kopioitu. Näkyy olevan yamaha et650/et950 agren suora kopio. Löyty varaosakirja missä räjäytyskuvat niin täysin sama kampe. Tietääpähän mistä alkaa osia metästään tarvittaessa.

jta

Kävin nyt jo ne uudet umpiot vaihtaan. Pikku homma mutta alotus vain vaikea.

Melkonen ero oli uuden ja vanhan umpion välillä. Ei vain tuolla vanhalla kameralla löytäny soppelia valotusarvoa että kunnolla näkyisi ero.


Uudet kirkkaammat silmät

Kastori


PajakkiVasseli.com

Quote from: jta on Wed 28.01.2015 17:53:55 (UTC+0200)

Melkonen ero oli uuden ja vanhan umpion välillä. Ei vain tuolla vanhalla kameralla löytäny soppelia valotusarvoa että kunnolla näkyisi ero.



Ladan ilme :o
Quote from: Hepskukkuu on Sat 12.04.2014 01:22:03 (UTC+0300)
Foorumi on kuin sima, kaikki käy osa on rusinoita ja passeli on vahingossa sekaan eksynyt luumu.... :think: :psp:

Ledskukkuu

Quote from: Hepskukkuu on Sun 18.01.2015 02:12:58 (UTC+0200)
No nyt se xenoni kärähti.

Hehkussa reikä ja umpiossa heijastinpinta pilalla. :kyrp:
Ei ollu mennytkään miksikään, lasi ollut vaan huurussa silloin kun totesin menneen. :huraa:

Uudet hehkut eilen laitoin ja kolmen kilometrin jälkeen toinen muutti väriä taas. :kahvi:
Ja toinen ei välillä meinaa syttyä.

Se niistä "paremmista" hehkuista. :kahvi:

Parempi myöhään jos ei silloinkaan.

KH

Quote from: paavo on Mon 10.11.2014 15:54:29 (UTC+0200)
Maailma tuhoutuu omaan mahdottomuuteensa näiden idioottien ansiosta.

=Juku=


Me first (rules of traffic)

jta

Pika hälyllä tuli käytyä kaverin autoa roplaamassa. Piti lähteä kun pihasta haettiin. Meinasivat että puola olisi menny kun ei tule kipinää mutta olikin jääny kärjet kiinni. Eivät auenneet enää ollenkaan. Laiton oikean kärkivälin niin hörähti samontein tulille. Samalla sitten säädettiin sytkä kohilleen ja laitettiin kaasari kunnolla kiinni kun oli jätetty vaihdon yhteydessä löysälle.

PajakkiVasseli.com

Quote from: Hepskukkuu on Sat 12.04.2014 01:22:03 (UTC+0300)
Foorumi on kuin sima, kaikki käy osa on rusinoita ja passeli on vahingossa sekaan eksynyt luumu.... :think: :psp:

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview