News:

Apachefoorumi.net
Admin tarjoaisi kävijöille kahvit, mutta huomasi ettei serveri tykkää nesteistä.

Main Menu

102 . .. ...

Started by artopaananen, Tue 10.03.2015 11:44:22 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

artopaananen

-.- - k .-.- .. - .--.
_________________________________

Arto Lauri 118. Chemitrail 6

https://www.youtube.com/watch?v=dRFh7rjEZy8
-------------

Arto Lauri 117. Cabling

https://www.youtube.com/watch?v=icWuAdi0NmE
---------

Nano-particles are too small
through the through through the

The vast majority of air cleaners now use mesh filters that trap particles from the air. But such random screens is a fundamental limitation. Larger particles effectively loukuttavat again to let the smaller particles easily through. Measure the effectiveness of consumer air filtration, a standard was developed called HEPA. In order to meet the HEPA specification, the filter is removed 99.97% of all particles greater than 0.3 microns.

Under normal conditions, the HEPA filter should be a good filter at home, but when it comes to chemtrails, this type of filter is ineffective. Super-small nano-sized chemtrail particles pass through a HEPA filter. This fact alone makes the most of modern home air cleaners useless against chemtrails. This is one of the reasons why chemitrail chemtrails is made deliberately nanoparticles.
-------

Nano-hiukkaset ovat liian pieniä
läpi läpi läpi läpi läpi

Valtaosa Ilmanpuhdistimista nykyään käyttää mesh suodattimia, jotka sitovat ilmasta hiukkaset. Mutta tällaisessa satunnaisessa sihdeissä on perustavanlaatuinen rajoitus. Suurempia hiukkasia tehokkaasti loukuttavat taas päästää pienemmät hiukkaset helposti läpi. Tehokkuuden mittaamiseen kuluttajien ilmansuodattimiin, standardina kehitettiin nimeltään HEPA. Vastatakseen HEPA erittelyyn, suodattimen on poistettava 99.97% kaikista hiukkasista, jotka ovat suurempia kuin 0,3 mikronia.

Normaalioloissa, HEPA-suodatin olisi hyvä suodatin kotona, mutta kun on kyse kemikaalivanoista, tämän tyyppinen suodatin on tehoton. Super-pieni nano-kokoinen chemtrail hiukkaset kulkevat läpi HEPA-suodattimen. Tämä seikka yksin tekee suurimman osan nykyaikaisen kodin Ilmanpuhdistimista hyödyttömiä kemikaalivanoja vastaan. Tämä on yksi niistä syistä, miksi chemitrail kemikaalivanat on valmistettu tarkoituksella nanohiukkasista.
-------
Kaikki teksteissä esiintyvät väittämät, laskelmat ja päätelmät ovat AMATTIMAISTA 30v TVO/ASEA YDINALAN SISÄPIIRIN kokemuksen käsialaa.

Yhtenevälsyydet todelisten, dokumentoitujen tapahtumien, oikeiden matemaattisten kaavojen tai muiden todennettujan faktojen kanssa ovat niinikään TÄYSIN TOTTA.

Lexa

Muista Arto, kun jakaa ei saa kertoa :psp:
"Lexa on koko Apache foorumin nettipoliisien PÄÄLLIKKÖ!" -Arto Lauri

The future unknown, but is there ever time to find out...?

Like what I do? Buy me a beer!

Tule mukaan Apachefoorumin Discord-kanavalle!

Susey

Quote from: Örtzi on Sat 13.06.2015 17:09:45 (UTC+0300)
3/2=0 .67?? otas laskin kouraan niin ei tule enempiä virheitä.  :rofl:

Ps. Laita laskin ensin päälle. Paina numeroa 3. Paina jakolaskusymbolia. Painanumeroa kaksi. Paina merkkiä =. Lue tulos näytöltä.  :psp:
Ihan pätevät ohjeet mutta eihän tuo hullu näitä lue :lach:

Kastori

Quote from: Susey on Sun 14.06.2015 00:08:44 (UTC+0300)
Quote from: Örtzi on Sat 13.06.2015 17:09:45 (UTC+0300)
3/2=0 .67?? otas laskin kouraan niin ei tule enempiä virheitä.  :rofl:

Ps. Laita laskin ensin päälle. Paina numeroa 3. Paina jakolaskusymbolia. Painanumeroa kaksi. Paina merkkiä =. Lue tulos näytöltä.  :psp:
Ihan pätevät ohjeet mutta eihän tuo hullu näitä lue :lach:
te ette ymärrä.. se oli siinä arton käänteismaailmassa..  :umn:

Poslari

Arvoista Supon kollegat ja työtoverit kypersotayksikössä.Muistakaa että elämme käänteismaailmassa.Mikään ei ole sitä miltä näyttää. :pokeri:
Baby take my hand... Don't fear the Reaper
We'll be able to fly... Don't fear the Reaper
Baby I'm your man... -Blue Öyster Cult-


artopaananen

IL- foorumi 06.2015 

PeJuPa
- Halvoilla mikroskoopeilla ei todellakaan näe nanoluokan hiukkasia, joista edellä väitit chemtrailien koostuvan. Valomikroskoopin teoreettinen erottelukyky on n. 200 nm,(0,000 2mm/ HEPA raja). Eli nanohiukkasten tarkasteluun liian huono. Eikä huippuluokan valomikroskooppia ihan pienellä rahalla hankita. Juttusi on taas kerran pahasti ristiriitaista.
--
*Jos NYT ENSIN edes katsoisit mitä videossani 118 OIKEASTI näkyy?. . .

Juu nano massat näkyy siinä alkukuvassa epämääräisenä sormenkynnen kokoisina harmaana- MASSOINA.

Sitten lisään portaittain suurennoksia ja liuotus preparointeja. Löydän OMIN SANOIN sitten 0,1- 0,01- 0,001- mm kokoluokan erinäisiä 100% keinotekoisia partikkelien JÄÄMIÄ.

Tuskin ON mikään salaisuus, että kun Kiinassa USA/ Exon chemi teettää nanokokoista chemipaskaansa. niin nanokokoista voikin olla 99% tuotteesta. Miksi nettipoliisinne muuten ON NIIN HUOLISSAAN näistä löydöksistäni, jos niissä ei olisi perää)?. .

Mutta MINÄ keskitynkin näihin 1% "liian isoina epäonnistuneisiin" kiinnostavampiin löydöksiin!
----------------

IL- foorumi 06.2015

PeJuPa
- Eipä taida termodynamiikan lait ihan sopia aaltojen muodostumisen mallintamiseen. Systeemin kokonaisenergia ei lisäänny, vaikka energia kumuloituisi yksittäisiin partikkeleihin. Reaktorin lämpötila pidetään vakiona jäähdytystä ja reaktionopeutta säätämällä. Reaktorin ja auringon vertaaminen toisiinsa ei sekään oikein taida pelittää.
--
Plasmonit, tunneloitumiset, nollapistevärähtelyjen energiat. Jopa epätarkkuusperiaatteet vaikka elektronipilven massojen jakautumisissa.

Ne KAIKKI perustuu täysin samoihin lainalaisuuksiin. Mistä tässä KLS asillisesti myös keskustelee.

Yksi tunnetuin aiheesta lienee vaikka jäätyneen lumen vesimolekyylin kiehumisessa ilmaan. Tuntuu melko kaukaa haetulta, että -50C pakkasessa olevassa hangessakin yksittäiset vesimolekyylit saavuttavat kiehumisensa +100C lämpötilan. Mutta JUURI NÄIN TAPAHTUU !
-------------
Kaikki teksteissä esiintyvät väittämät, laskelmat ja päätelmät ovat AMATTIMAISTA 30v TVO/ASEA YDINALAN SISÄPIIRIN kokemuksen käsialaa.

Yhtenevälsyydet todelisten, dokumentoitujen tapahtumien, oikeiden matemaattisten kaavojen tai muiden todennettujan faktojen kanssa ovat niinikään TÄYSIN TOTTA.

Mustis


PerseVän VeREvvÄÄ!
:notworthy: :huraa: :notworthy:


Kastori

missä lämpötilassa lumi kiehuu..

artopaananen

Näköjään koko ajan atomitasoillaan!
Kaikki teksteissä esiintyvät väittämät, laskelmat ja päätelmät ovat AMATTIMAISTA 30v TVO/ASEA YDINALAN SISÄPIIRIN kokemuksen käsialaa.

Yhtenevälsyydet todelisten, dokumentoitujen tapahtumien, oikeiden matemaattisten kaavojen tai muiden todennettujan faktojen kanssa ovat niinikään TÄYSIN TOTTA.