News:

Apachefoorumi.net
Sielussani on mursu...

Main Menu

Keräilläänpäs vitsejä

Started by Masa, Thu 13.10.2005 09:12:26 (UTC+0300)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Diver

Quote from: Pikku-Hilja on Thu 19.10.2006 15:55:01 (UTC+0300)
Mitä yhteistä on Queenin basistilla ja lasikuituveneellä?
- Kumpikin haluaa peräänsä nelikymppisen Mercuryn.


:lach:

Pikku-Hilja

Suuseksi sentään vielä toimii. Illalla mummu huutaa: "Vedä käteen!" ja minä vastaan: "Haista vittu!"

Pikku-Hilja

Poliisi ajoi pitkin syrjäistä tietä ja huomasi tien laidassa puuhun sidotun
vollottavan miehen.
- Mitäs täällä on tapahtunut?
- Otin kyytiin liftaajan. Sillä oli ase ja se ryösti minut, vei rahat, vaatteet
ja auton ja lopuksi sitoi tähän.

Poliisi tarkasteli tilannetta hetken, veti mieheltä housut alas ja kaivoi
heppinsä esiin todeten:
- Huono päivä sulla.


peter

Bisnes on bisnestä
Pieni, vanha nainen meni Canadan suurimpaan liikepankkiin mukanaan kassillinen rahaa. Hän vaati päästä pankinjohtajan puheille avatakseen talletustilin, koska hänellä oli paljon rahaa!
Hetken emmittyään virkailija päästi naisen johtajan puheille. Kun johtaja kysyi talletuksen määrää, nainen vastasi 165.000 jenkkidollaria ja kumosi laukkunsa sisällön johtajan pöydälle.
Johtaja oli tietysti erittäin utelias tietämään, miten ihmeessä naiselle oli kertynyt niin paljon rahaa ja sitä kysyikin naiselta. Nainen siihen vastaamaan, että tekee vetoja.
Johtaja ihmetteli minkälaisia vetoja ja nainen siihen, etta no esimerkiksi lyön vetoa sinun kanssasi 25.000 dollarista että pallisi ovat littanat! Johon johtaja: Tuohan on aivan absurdi veto! Nainen: No, suostutko vetoon ? Johtaja: Varmasti.
Lyön vetoa 25.000 dollarista, että pallini eivät todellakaan ole littanat! Pieni, vanha nainen sanoi: OK, mutta koska niin suurista rahoista on kyse, saanko tuoda huomenna kello 10 lakimieheni todistajaksi? Johtaja: Tottahan toki.
Yöllä johtaja oli hyvin hermostunut vedosta ja vietti pitkän tovin peilin edessa tutkien pallejaan. Hän tutki ne perinpohjin, etteivät olleet littanat ja sitä kautta oli varma, että voittaa vedon.
Seuraavana aamuna täsmälleen kello 10 pieni, vanha nainen ilmestyi pankinjohtajan huoneeseen lakimies mukanaan. Hän esitteli heidät toisilleen ja kertasi vielä vedon sisällön 25.000 dollaria, mikäli pallit eivät ole littanat. Johtaja hyväksyi vedon ja niinpä nainen pyysi johtajaa riisumaan housunsa, jotta kaikki näkisivat kiistakappaleet.
Pieni, vanha nainen tarkasteli hyvin läheltä sukukalleuksia ja pyysi, jos vielä saisi koskea niihin. "No okei", sanoi johtaja, 25.000 dollaria on niin paljon rahaa, että täytyyhän sinun olla aivan varma." Juuri silloin johtaja huomasi naisen lakimiehen pamauttelevan päätään seinään. Johtaja: Mitä helvettiä sinun lakimiehesi tekee? Nainen: Ei mitään. Paitsi että löin juuri vetoa 100.000 dollarista hänen kanssaan siitä, että tänään kello 10 minulla on Canadan suurimman pankin pankinjohtajan pallit kädessäni.

Lexa

Tuon olenkin kuullut moneen otteeseen, ja on mielestäni yksi parhaita koskaan kuulemiani vitsejä. :jepso:
"Lexa on koko Apache foorumin nettipoliisien PÄÄLLIKKÖ!" -Arto Lauri

The future unknown, but is there ever time to find out...?

Like what I do? Buy me a beer!

Tule mukaan Apachefoorumin Discord-kanavalle!

Diver


Örtzi

Helsinkiläinen toimitusjohtaja kyllästyi pääkaupungin kiireeseen ja muutti korpimökkiin lappiin. Puoli vuotta yksin asuttuaan kylään saapui naapurin erakko 50 kilometrin päästä.
-Päivää naapuri, ajattelin tulla kutsumaan sinut juhliin.
- Jaa, en ole puoleen vuoteen missään käynytkään, juhlat kyllä sopivat, tuumasi tj.
-No sepä hyvä. juhlat ovat ensi lauantaina luonani kello kuusi illalla.
-Tulen sitten paikalle. Tuonko jotain mukanani?
-Ei tarvitse. Haittaako muuten että yleensä on juhlissa tapana ollut ryypätä lujasti?
-No, en minäkään lasiin sylje, tj virkkoi.
-On juhlissa yleensä ollut reipasta tappeluakin..
-No, en minä pientä nujakkaa pelkää.
-Onpa siellä rietasta seksiäkin harrastettu..
-No eipä se minua haittaa. Mitä laitan päälleni, Onko puku suotava?
-Laita mitä tykkäät, me ollaan kahdestaan...
Kyl siit kaffekermat saa, sano piika ku sonnia lypsi.


Lexa

Uusinnan uusintaa parhaimmillaan... Mutta, ei se mitään. Hyvä yritys. :jepso:
"Lexa on koko Apache foorumin nettipoliisien PÄÄLLIKKÖ!" -Arto Lauri

The future unknown, but is there ever time to find out...?

Like what I do? Buy me a beer!

Tule mukaan Apachefoorumin Discord-kanavalle!

peter