News:

Apache IRC:
 #Apachefoorumi
@ irc.irchighway.net

Main Menu

Lady iColan HOMOloma <3<3<3

Started by Pokerface, Fri 18.03.2011 12:55:11 (UTC+0200)

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Señorita iCola

Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

[:]Kylkiluu[:]

Aattelin vain muistuttaa kun näkyy viime aikoina tulleen sinullekin harrastukseksi  ::hihsmoke

Señorita iCola

Menestykseen on kaksi sääntöä:
1. Älä koskaan paljasta kaikkea.

Kastori

jossain sanottiin että sosiaalisesti terveempiä ihmisiä tulee jos on mahdollisimman lapsesta tyrkätty hoitoon kaltaistensa seuraan..

NaiNeN

Sekoitan ruokaani Kitekattia. Mainoksen mukaan se pitää mirrin virkeänä ja karvan kiiltävänä.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Futue te ipsum.

nyyyps

Ne nyt sanoo mitä vain, että saadaan perusteltua ihmiset oravanpyörään sekaan ja unohtamaan semmonen ku perhe, läheiset ja mitä näitä olis. Päiväkotien lyhytkestoiset pinnalliset ihmissuhteet vs. kotipiirien intensiiviset ja tunteita avoimemmin näyttävät ihmissuhteet. Kumpikaan nyt ei mitenkään parempi ole toistaan.
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

[:]Kylkiluu[:]

Suomalainen päivähoito oli yleisesti ottaen laadukasta ennen 90-luvun lamaa. Sen jälkeen turvotettiin päiväkotiryhmät mahdottomiksi poliittisella päätöksenteolla ja siitä pitäen on viitattu kintaalla tutkimustuloksille, jotka kertovat lasten aggressiivisuuden lisääntyneen jättiryhmien metelissä ja rauhattomuudessa. Nähnyt sitä opiskeluaikoina harjoittelujaksoilla, ei se kaunista katsottavaa ollut ja kaukana siitä hellitystä mielikuvasta suomalaisesta päiväkoti-idyllistä  ::nsmoke

nyyyps

Onhan siellä paljon sosiaalisia suhteita, mutta tuntuu että ne mahtavat olla melkoisen pinnallisia ja ohuita, jolloin kyllä oppii luovimaan ihmisten seassa, mutta omat tunteet ja toisten tunteiden ymmärtäminen jäävät siinä metakassa ja kakaroiden paljoudessa melkoisen huomiotta.
Perhepäivähoitajia sais olla maailma täys. Siinä on ryhmä, mutta ei suurensuuri.
Allekirjoitukset näkyvät jokaisen viestin tai yksityisviestin alla. Voit käyttää BBCodea ja hymiöitä allekirjoituksessasi.

=Lutris=

Quote from: Kastori on Sat 23.07.2011 22:29:56 (UTC+0300)
jossain sanottiin että sosiaalisesti terveempiä ihmisiä tulee jos on mahdollisimman lapsesta tyrkätty hoitoon kaltaistensa seuraan..
Pääsee tutustumaan laumaelämän iloihin jo pienenä  :psp:
Ennemmin huonoa huumoria kuin ei huumoria ollenkaan
Huonoa makua ja riman alituksia jo vuodesta 1964 lähtien
Paskan myivät
Paskaa huumoria jo vuodesta 1964

[:]Kylkiluu[:]

Vanhemmat monesti toivovat lapsen päivähoitoon laittaessaan lapsen oppivan sosiaalisuutta, mutta se ei ole myötäsyntyinen ominaisuus, soslaalisuutta täytyy opettaa. Jos päivä on pelkkää selviytymistä ja siirtymistilanteita hässäkän keskellä, lisääntyy vain aggressio. Näkeehän sen koulumaailmassakin  :jees:

Vähän olen ajatellut perhepäivähoitajaksi ryhtymistä tulevaisuudessa, yhden hoitolapsen voisin ottaa jos mulla on kolme omaa  :think:

Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 356 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it has been approved by a moderator.

Name:
Verification:
Please leave this box empty:

What is the name of this forum?:
What is the most visible color in our forum?:
Shortcuts: ALT+S post or ALT+P preview